« Back to GoBlueRaiders.com


Licensed to Tennessee State University Hy-Tek''s Meet Manager 4/16/2005 05:46 PM
                            BOSTON MOON - 4/16/2005                            
                                   NASHVILLE                                   
                                    Results                                    
 
Event 2  Women Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gardner, Angie               Western Kent            48.40m  
  2 Bell, Lasean                 Middle Tenne            41.00m  
  3 Brown, Geri                  Western Kent            37.71m  
 -- Nurnberger, Jamie            Murray State               DNS  
 -- Schroeder, Laura             Murray State               DNS  
 -- Robinson, Dominique          Murray State               DNS  
 -- Florimond, Laetitia          Middle Tenne               DNS  
 -- Byrd, Meaghan                Middle Tenne               DNS  
 -- Greunke, Erin                Western Kent               DNS  
 
Event 3  Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mbenga, Saihou               Tennessee St             7.25m  
  2 Williams, Buford             Tennessee St             7.12m  
  3 Rivers, Franklin             Tennessee St             7.00m  
  4 Dew, Asa                     Western Kent             6.45m  
  5 Garcia, Joey                 Sewanee - U              6.11m  
  6 Taylor, Bruce                Sewanee - U              6.02m  
  7 Keen, Eric                   Sewanee - U              5.94m  
  8 Rhodes, Fred                 Sewanee - U              5.90m  
 -- Webb, Micheal                Unattached                 DNS  
 -- Brown, Antonio               Bethel Colle               DNS  
 -- Hatchett, James              Western Kent               DNS  
 -- Ellis, Richard               Unattached                 DNS  
 
Event 4  Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gannett, Holloway            Vanderbilt U             5.64m  
  2 Hector, Shaniqua             Tennessee St             5.54m  
  3 Roby, Shereka                Tennessee St             5.48m  
  4 Guice, Martiniqui            Unattached               5.40m  
  5 Addie, Lauren                Tennessee Te             5.36m  
  6 Byrd, Ashly                  Tennessee St             5.21m  
  7 Faulkner, Sydney             Vanderbilt U             5.20m  
  8 Lea, Kimbel                  Tennessee Te             5.09m  
  9 Washington, Anjarae          Vanderbilt U             5.04m  
 10 Norwood, Lashira             Tennessee St             4.96m  
 11 Ransler, Anna                Sewanee - U              4.92m  
 12 Gerald, Quanisha             Unattached               4.90m  
 13 Bolden, Ashley               Tennessee Te             4.84m  
 14 Moore, Shenika               Tennessee Te             4.83m  
 15 Pettay, Dani                 Sewanee - U              4.76m  
 -- Deckard, Kiki                Middle Tenne               DNS  
 -- Brown, Latoya                Middle Tenne               DNS  
 -- Morgan, Chanel               Murray State               DNS  
 -- Davis, Ashley                Bethel Colle               DNS  
 -- Galloway, Miranda            Middle Tenne               SCR  
 
Event 5  Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pruitt, Alex                 Middle Tenne             2.10m  
  2 Defour, Julius               Middle Tenne             1.98m  
  2 Gifford, Brian               Western Kent             1.98m  
  4 Mbenga, Saihou               Tennessee St             1.83m  
  5 Perry, Mitch                 Sewanee - U              1.78m  
  5 Taylor, Bruce                Sewanee - U              1.78m  
  5 Keen, Eric                   Sewanee - U              1.78m  
 -- Williams, Buford             Tennessee St                NH  
 -- Ingram, Pierre               Middle Tenne                NH  
 -- Anderson, Brian              Middle Tenne                NH  
 -- Skinner, Jonathan            Murray State                NH  
 -- Strickland, Casey            Sewanee - U                 NH  
 
Event 6  Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Amy                Tennessee Te             1.63m  
  2 Hickman, Cassandra           Western Kent             1.58m  
  2 Roby, Shereka                Tennessee St             1.58m  
  4 Washington, Anjarae          Vanderbilt U             1.53m  
  4 Tiedemann, Stephanie         Vanderbilt U             1.53m  
  4 Williams, Gladys             Bethel Colle             1.53m  
  4 Byrd, Ashly                  Tennessee St             1.53m  
  4 Brady, Ashley                Tennessee Te             1.53m  
  4 Norwood, Lashira             Tennessee St             1.53m  
 -- Pettay, Dani                 Sewanee - U                DNS  
 -- Brown, Latoya                Middle Tenne               DNS  
 
Event 7  Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Willie               Unattached              14.56m  
  2 Thomas, James                Middle Tenne            14.41m  
  3 Strickland, Casey            Sewanee - U             14.35m  
  4 Diel, Nick                   Middle Tenne            12.78m  
  5 Sims, William                Middle Tenne            12.60m  
  6 Kelly, John                  Sewanee - U             11.79m  
  7 Mellette, John               Bethel Colle            11.22m  
  8 Bozzi, Conor                 Sewanee - U             11.09m  
 -- Champion, Chris              Murray State               DNF  
 -- Allen, Donald                Sewanee - U                DNS  
 -- Willkinson, Gabriel          Alabama Am U               DNS  
 -- Biella, Adam                 Bethel Colle               DNS  
 
Event 8  Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewis, Latheria              Tennessee St            14.62m  
  2 Brown, Geri                  Western Kent            12.68m  
  3 Enoch, Kelley                Middle Tenne            11.39m  
  4 Gardner, Angie               Western Kent            10.10m  
  5 Cecil, Tcorra                Fisk                     9.95m  
  6 Johnson, Jane                Sewanee - U              9.91m  
  7 Mathison, MaryAlice          Sewanee - U              9.65m  
  8 Stolaas, Christina           Tennessee Te             9.17m  
  9 Burchfield, Karen            Tennessee Te             9.15m  
 10 Cendejas, Tassia             Western Kent             8.10m  
 11 White, Krystle               Fisk                     7.72m  
 -- Nurnberger, Jamie            Murray State               DNS  
 -- Cruchfield, Allyssa          Bethel Colle               DNS  
 -- Robinson, Dominique          Murray State               DNS  
 -- Byrd, Meaghan                Middle Tenne               DNS  
 -- Greunke, Erin                Western Kent               DNS  
 -- Florimond, Laetitia          Middle Tenne               DNS  
 
Event 9  Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Bruce                Sewanee - U              2.90m  
 
Event 10  Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Paige               Vanderbilt U             3.66m  
  2 Champion, Abby               Tennessee St             3.05m  
  3 Miller, Laura                Vanderbilt U             2.90m  
 -- Hector, Shaniqua             Tennessee St               DNS  
 
Event 11  Men Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, William                Middle Tenne            59.80m  
  2 Kelly, John                  Sewanee - U             44.41m  
  3 Morehead, Craig              Western Kent            41.14m  
  4 Bozzi, Conor                 Sewanee - U             40.36m  
  5 Gifford, Brian               Western Kent            39.64m  
  6 Diel, Nick                   Middle Tenne            39.39m  
  7 Hatchett, James              Western Kent            29.06m  
 
Event 12  Women Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Jane                Sewanee - U             37.72m  
  2 Stolaas, Christina           Tennessee Te            34.47m  
  3 Enoch, Kelley                Middle Tenne            33.41m  
  4 Burchfield, Karen            Tennessee Te            31.20m  
  5 Babin, JeanAnne              Sewanee - U             31.18m  
  6 Holloway, Garnetta           Vanderbilt U            29.09m  
  7 Gerald, Quanisha             Unattached              26.75m  
  8 Cecil, Tcorra                Fisk                    26.39m  
  9 Cendejas, Tassia             Western Kent            25.31m  
 10 Mathison, MaryAlice          Sewanee - U             24.30m  
 11 Savage, Jessica              Tennessee Te            23.96m  
 12 Washington, Anjarae          Vanderbilt U            22.08m  
 13 Bell, Lasean                 Middle Tenne            18.25m  
 -- Schroeder, Laura             Murray State               DNS  
 -- Greunke, Erin                Western Kent               DNS  
 -- Florimond, Laetitia          Middle Tenne               DNS  
 -- Brown, Latoya                Middle Tenne               DNS  
 
Event 13  Men Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mbenga, Saihou               Tennessee St            14.34m  
  2 Ellis, Richard               Unattached              14.15m  
  3 Dew, Asa                     Western Kent            13.90m  
  4 Garcia, Joey                 Sewanee - U             13.25m  
  5 Williams, Buford             Tennessee St            13.05m  
  6 Rivers, Franklin             Tennessee St            12.80m  
  7 Perry, Mitch                 Sewanee - U             12.52m  
  8 Keen, Eric                   Sewanee - U             12.26m  
 -- Brown, Antonio               Bethel Colle               DNS  
 -- Rhodes, Fred                 Sewanee - U                DNS  
 
Event 14  Women Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Byrd, Ashly                  Tennessee St            12.03m  
  2 Roby, Shereka                Tennessee St            11.67m  
  3 Lea, Kimbel                  Tennessee Te            10.81m  
  4 Ransler, Anna                Sewanee - U             10.61m  
  5 Addie, Lauren                Tennessee Te            10.60m  
  6 Moore, Shenika               Tennessee Te            10.01m  
  7 Hickman, Cassandra           Western Kent             9.88m  
  8 Bolden, Ashley               Tennessee Te             8.98m  
 -- Rachel, Mildred              Tennessee St               DNS  
 -- Adams, Shawnette             Vanderbilt U               DNS  
 -- Deckard, Kiki                Middle Tenne               DNS  
 -- Morgan, Chanel               Murray State               DNS  
 
Event 15  Men Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Strickland, Casey            Sewanee - U             45.30m  
  2 Thomas, James                Middle Tenne            45.00m  
  3 Morehead, Craig              Western Kent            40.18m  
  4 Diel, Nick                   Middle Tenne            37.71m  
  5 Sims, William                Middle Tenne            36.19m  
  6 Hale, Adam                   Tennessee St            32.40m  
  7 Kelly, John                  Sewanee - U             30.08m  
  8 Bozzi, Conor                 Sewanee - U             28.20m  
 -- Champion, Chris              Murray State               DNS  
 -- Allen, Donald                Sewanee - U                DNS  
 -- Mellette, John               Bethel Colle               DNS  
 -- Hatchett, James              Western Kent               DNS  
 -- Rogers, Josh                 Bethel Colle               DNS  
 
Event 16  Women Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Byrd, Meaghan                Middle Tenne            40.85m  
  2 Bell, Lasean                 Middle Tenne            36.44m  
  3 Brown, Geri                  Western Kent            36.32m  
  4 Mathison, MaryAlice          Sewanee - U             33.66m  
  5 Johnson, Jane                Sewanee - U             33.08m  
  6 Lewis, Latheria              Tennessee St            32.73m  
  7 Gardner, Angie               Western Kent            31.50m  
  8 Babin, JeanAnne              Sewanee - U             28.30m  
 -- Robinson, Dominique          Murray State               DNS  
 -- Schroeder, Laura             Murray State               DNS  
 -- Florimond, Laetitia          Middle Tenne               DNS  
 -- Nurnberger, Jamie            Murray State               DNS  
 
Event 17  Men 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Matthew               Middle Tenne          10:35.98  
  2 Crews, Eric                  Tennessee Te          10:57.28  
  3 Catino, Danny                Middle Tenne          11:21.77  
 -- Carufe, Tony                 Middle Tenne               DNS  
 
Event 18  Women 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Alathea            Tennessee Te          11:49.99  
  2 Thurman, Whitney             Vanderbilt U          12:06.77  
  3 Kazmer, Val                  Vanderbilt U          12:14.35  
  4 Richards, Raeven             Tennessee St          12:42.79  
  5 Wilkey, Ginger               Tennessee Te          13:03.75  
 -- Galloway, Miranda            Middle Tenne                NT  
 -- Neely, Lindsey               Murray State                NT  
 
Event 21  Men 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Safstrom, Steve              Middle Tenne           4:06.99  
  2 Williamson, Austin           Vanderbilt             4:07.08  
  3 Sang, Benvictor              Middle Tenne           4:09.13  
  4 Doll, Matt                   Vanderbilt             4:11.98  
  5 Semones, Rick                Vanderbilt             4:13.74  
  6 Hindle, Taylor               Vanderbilt             4:14.11  
  7 Walle, Eric                  Vanderbilt             4:15.20  
  8 Noel, Chris                  Vanderbilt             4:16.71  
  9 Burrier, Grant               Sewanee - U            4:36.28  
 10 Wimberly, Evan               Tennessee St           4:48.42  
 11 Whittier, Spencer            Tennessee Te           4:48.44  
 12 Mcguire, Tym                 Sewanee - U            4:48.46  
 13 Rounds, Daniel               Tennessee St           4:48.50  
 14 Pressley, Ran                Tennessee Te           4:48.52  
 15 Banks, Adam                  Vanderbilt             4:48.53  
 15 Brzuchalski, Mark            Tennessee Te           4:48.53  
 15 Mittlestat, Jimmy            Tennessee Te           4:48.53  
 -- Wisniewski, Andrew           Tennessee Te               SCR  
 -- Lollis, Mark                 Tennessee St               SCR  
 
Event 22  Women 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alfred, Naquanza             Tennessee St           5:00.44  
  2 Lee, Liz                     Sewanee - U            5:10.03  
  3 Baites, Catherine            Tennessee Te           5:39.83  
  4 Schliewe, Brooke             Tennessee Te           5:47.36  
  5 McQueen, April               Bethel Colle           7:00.32  
 -- Wilhoit, Ella                Vanderbilt U               DNS  
 -- Wilson, Lauren               Murray State               DNS  
 -- Wilkey, Ginger               Tennessee Te               DNS  
 -- Humber, Nadiyah              Vanderbilt U               DNS  
 -- Cotter, Alisa                Vanderbilt U               DNS  
 -- Lunning, Sara                Middle Tenne               DNS  
 -- Adeng, Cecilia               Fisk                       DNS  
 
Event 28  Women 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Davis, Ashley                Bethel Colle             14.57   1 
  2 Gerald, Quanisha             Unattached               14.63   1 
  3 Rachel, Mildred              Tennessee St             14.80   1 
  4 Mullins-Hall, Amanda         Unattached               14.97   1 
  5 Sims, Jenn                   Vanderbilt U             16.08   1 
  6 Mclean, Margetha             Tennessee St             16.36   1 
  7 Lea, Kimbel                  Tennessee Te             16.46   2 
  8 Holloway, Garnetta           Vanderbilt U             16.66   1 
  9 Washington, Anjarae          Vanderbilt U             17.13   2 
 10 Savage, Jessica              Tennessee Te             17.21   2 
 11 Hooks, Rachel                Tennessee Te             17.95   2 
 12 Cendejas, Tassia             Western Kent             18.28   1 
 -- Gerold, Joanna               Tennessee Te               DNS   2 
 
Event 29  Men 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morris, Marcus               Tennessee St             14.64   1 
  2 Kelly, Jared                 Tennessee St             15.14   1 
  3 Smith, Mike                  Tennessee St             15.26   1 
  4 Warren, Ivra                 Tennessee St             16.07   1 
  5 Hatchett, James              Western Kent             16.11   1 
  6 Galloway, Justin             Sewanee - U              17.42   2 
  7 Smith, Charles               Fisk                     17.98   2 
 -- Westbrook, Demetric          Murray State               DNS   1 
 -- Burrier, Drew                Sewanee - U                DNS   2 
 -- Claybrooks, David            Murray State               DNS   1 
 -- Qualls, Terrance             Tennessee St               DNS   1 
 
Event 30  Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gibson, Ernest               Fisk                     47.54   1 
  2 Morris, Ronald               Tennessee St             48.09   1 
  3 Robinson, Patrick            Tennessee St             48.73   1 
  4 Sayles, Rickey               Tennessee St             49.92   2 
  5 Betts, Ryalnd                Tennessee St             50.19   2 
  6 Johnson, Bryan               Bethel Colle             50.85   1 
  7 Latten, David                Tennessee St             52.41   1 
  8 Fann, Ryan                   Tennessee St             53.96   2 
  9 Wyatt, Billy                 Tennessee St             54.76   2 
 10 Rose, Ryan                   Unattached               55.98   2 
 10 Harris, Marcos               Unattached               55.98   2 
 -- Terrell, Daryl               Unattached                 DNS   1 
 -- Lindsay, Jarvaun             Western Kent               DNS   1 
 -- Collier, David               Fisk                       DNS   2 
 -- Preyer, Demarcus             Unattached                 DNS   1 
 
Event 31  Women 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawson, Jennifer             Tennessee St             12.00   1 
  2 Boyd, Tierra                 Tennessee St             12.31   1 
  3 Hector, Shaniqua             Tennessee St             12.44   2 
  4 Brown, Erica                 Tennessee St             12.46   2 
  5 Hill, Mariele                Tennessee St             12.53   1 
  6 Guice, Martiniqui            Unattached               12.77   1 
  7 Luster, Chasity              Bethel Colle             12.92   2 
  8 Kendrick, Ashley             Tennessee Te             12.97   1 
  9 Gardiner, Joycelyn           Unattached               13.00   2 
 10 White, Manieccia             Bethel Colle             13.22   2 
 11 Norwood, Lashira             Tennessee St             13.59   2 
 12 Hare-Bey, Nia                Fisk                     13.60   3 
 13 Bolden, Ashley               Tennessee Te             13.81   3 
 14 Pettay, Dani                 Sewanee - U              14.00   3 
 15 Champion, Abby               Tennessee St             14.12   2 
 -- Brown, Kimberly              Unattached                 DNS   1 
 -- Wright, Sheena               Fisk                       DNS   3 
 -- Rosemond, Andrea             Vanderbilt U               DNS   1 
 -- Clark, Emily                 Sewanee - U                DNS   3 
 -- Davis, Ashley                Bethel Colle               DNS   2 
 -- Moore, Shenika               Tennessee Te               DNS   3 
 -- Burney, Bethany              Tennessee Te               DNS   3 
 -- Hall, Kate                   Sewanee - U                SCR     
 
Event 32  Men 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pearson, Chris               Bethel Colle             10.66   1 
  2 McCray, Jacques              Unattached               10.87   4 
  3 Howell, Chris                Tennessee St             10.93   1 
  4 Dscott, Wes                  Unattached               10.95   1 
  5 Jabbar, Abdul-Aziz           Unattached               11.23   2 
  6 Stallings, Travis            Western Kent             11.27   1 
  7 Horton, James                Fisk                     11.30   2 
  8 Dasilva, Uade                Unattached               11.34   2 
  9 Smith, Mike                  Tennessee St             11.51   4 
 10 Calhoun, Dennis              Tennessee St             11.55   2 
 11 Rivers, Franklin             Tennessee St             11.56   4 
 12 Williams, Nate               Sewanee - U              12.63   3 
 13 Warren, Ivra                 Tennessee St             13.89   3 
 -- Eickhoff, Brad               Western Kent               DNF   1 
 -- Taylor, Bruce                Sewanee - U                DNS   3 
 -- Murray, Kenneth              Unattached                 DNS   3 
 -- Williams, Deshawn            Unattached                 DNS   3 
 -- Smith, Adrian                Bethel Colle               DNS   2 
 -- Rhodes, Fred                 Sewanee - U                DNS   3 
 -- Eakdy, Ayo                   Unattached                 DNS   3 
 -- Dupar-Scott, Wesley          Unattached                 DNS   1 
 -- Ernsting, Matt               Murray State               DNS   4 
 -- Cedric, Tyler                Alabama Am U               DNS   1 
 -- Brown, Raheem                Unattached                 DNS   4 
 -- Doss, Cedric                 Unattached                 DNS   4 
 -- Iweorah, Anthony             Unattached                 DNS   2 
 -- Huss, Phil                   Unattached                 DNS   3 
 -- Merriwether, Mario           Bethel Colle               DNS   2 
 -- Gholston, Shane              Unattached                 DNS   1 
 -- Harris, Marcos               Unattached                 DNS   2 
 
Event 33  Women 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alfred, Naquanza             Tennessee St           2:17.24   1 
  2 Gombert, Marjorie            Middle Tenne           2:17.43   1 
  3 Jeffers, Felicia             Tennessee St           2:19.65   2 
  4 Morgan, Anna                 Vanderbilt U           2:23.75   2 
  5 Staton, Sharay               Tennessee St           2:27.59   1 
  6 Lunning, Sara                Middle Tenne           2:28.88   1 
  7 Wilkey, Ginger               Tennessee Te           2:32.23   1 
  8 Lane, Amanda                 Tennessee Te           2:32.47   2 
  9 Barnhart, Nichole            Tennessee Te           2:38.59   1 
 10 Baites, Catherine            Tennessee Te           2:39.02   1 
 11 Feagles, Sarah               Vanderbilt U           2:39.77   2 
 -- Fortson, Lauren              Vanderbilt U               DNS   2 
 
Event 34  Men 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brew, Joe                    Sewanee - U            1:59.25   1 
  2 Harper, Will                 Sewanee - U            2:01.27   1 
  3 Rounds, Daniel               Tennessee St           2:01.70   1 
  4 Wimberly, Evan               Tennessee St           2:03.46   1 
  5 Pressley, Ran                Tennessee Te           2:05.00   2 
  6 Lindsay, Jarvaun             Western Kent           2:05.37   1 
  7 Whittier, Spencer            Tennessee Te           2:06.46   2 
  8 Olson, Seth                  Sewanee - U            2:09.89   2 
  9 Hawkins, Zach                Vanderbilt T           2:10.56   2 
 10 Mittlestat, Jimmy            Tennessee Te           2:18.44   2 
 11 Crews, Eric                  Tennessee Te           2:19.75   2 
 -- Safstrom, Steve              Middle Tenne               DNS   1 
 -- Carufe, Tony                 Middle Tenne               DNS   1 
 -- Lollis, Mark                 Tennessee St               DNS   1 
 
Event 35  Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawson, Jennifer             Tennessee St             24.39   1 
  2 Boyd, Tierra                 Tennessee St             24.76   1 
  3 Buckner, Porsche             Tennessee St             25.48   1 
  4 Robinson, Rebekah            Tennessee St             25.59   1 
  5 Brown, Erica                 Tennessee St             26.17   1 
  6 Brown, Kimberly              Unattached               26.52   2 
  7 Faulkner, Sydney             Vanderbilt U             26.67   2 
  8 White, Manieccia             Bethel Colle             26.75   2 
  9 Luster, Chasity              Bethel Colle             26.86   2 
 10 Burney, Bethany              Tennessee Te             26.95   2 
 11 Robertson, Kanetra           Tennessee Te             27.36   3 
 12 Mcfalls, Sarah               Sewanee - U              27.48   3 
 13 Clark, Emily                 Sewanee - U              27.80   3 
 14 Washington, Anjarae          Vanderbilt U             28.00   2 
 15 Hickman, Cassandra           Western Kent             30.91   3 
 16 Ward, Dominque               Tennessee St             35.08   1 
 -- Pettay, Dani                 Sewanee - U                DNS   3 
 -- Rosemond, Andrea             Vanderbilt U               DNS   1 
 -- Ellis, Karlene               Bethel Colle               DNS   1 
 -- Hare-Bey, Nia                Fisk                       DNS   3 
 -- Buchanan, Michelle           Unattached                 DNS   3 
 -- Holloway, Garnetta           Vanderbilt U               DNS   2 
 -- Kendrick, Ashley             Tennessee Te               DNS   2 
 -- Wright, Sheena               Fisk                       SCR     
 -- Hall, Kate                   Sewanee - U                SCR     
 
Event 36  Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morris, Ronald               Tennessee St             21.85   2 
  2 Gibson, Ernest               Fisk                     22.01   1 
  3 Howell, Chris                Tennessee St             22.06   1 
  4 Horton, James                Fisk                     22.09   2 
  5 Jabbar, Abdul-Aziz           Unattached               22.19   2 
  6 Stallings, Travis            Western Kent             22.49   2 
  7 Iweorah, Anthony             Unattached               22.65   2 
  8 Merriwether, Mario           Bethel Colle             22.70   1 
  9 Dasilva, Uade                Unattached               22.71   3 
 10 Dscott, Wes                  Unattached               22.84   1 
 11 Burch, Dan                   Fisk                     23.28   3 
 12 Pace, Andrew                 Vanderbilt T             23.44   3 
 13 Latten, David                Tennessee St             23.49   3 
 14 Lindsay, Jarvaun             Western Kent             23.62   3 
 15 Fann, Ryan                   Tennessee St             24.85   3 
 16 Williams, Nate               Sewanee - U              25.84   4 
 -- Betts, Ryalnd                Tennessee St               DNS   5 
 -- Westbrook, Demetric          Murray State               DNS   4 
 -- Terrell, Daryl               Unattached                 DNS   1 
 -- Wyatt, Billy                 Tennessee St               DNS   4 
 -- Rhodes, Fred                 Sewanee - U                DNS   4 
 -- Pearson, Chris               Bethel Colle               DNS   1 
 -- Sayles, Rickey               Tennessee St               DNS   5 
 -- Dupar-Scott, Wesley          Unattached                 DNS   1 
 -- Doss, Cedric                 Unattached                 DNS   4 
 -- Eickhoff, Brad               Western Kent               DNS   1 
 -- Calhoun, Dennis              Tennessee St               DNS   2 
 -- Claybrooks, David            Murray State               DNS   3 
 -- Brown, Antonio               Bethel Colle               DNS   2 
 -- Harris, Marcos               Unattached                 DNS   4 
 -- Huss, Phil                   Unattached                 DNS   3 
 -- Ernsting, Matt               Murray State               DNS   5 
 -- Gholston, Shane              Unattached                 DNS   2 
 
Event 37  Women 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mclean, Margetha             Tennessee St           1:05.36   1 
  2 Cendejas, Tassia             Western Kent           1:06.10   1 
  3 Sims, Jenn                   Vanderbilt U           1:06.36   2 
  4 Hooks, Rachel                Tennessee Te           1:09.44   1 
  5 Mullins-Hall, Amanda         Unattached             1:14.21   1 
  6 Campbell, Amy                Tennessee Te           1:18.11   2 
  7 Rachel, Mildred              Tennessee St           1:21.56   1 
  8 Hill, Mariele                Tennessee St           1:27.08   2 
 -- Thompson, Alathea            Tennessee Te               DNS   1 
 -- Gerold, Joanna               Tennessee Te               DNS   1 
 
Event 38  Men 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hatchett, James              Western Kent             54.76  
  2 Wilkins, Quincy              Tennessee St             56.39  
  3 Morris, Marcus               Tennessee St             57.35  
  4 Galloway, Justin             Sewanee - U            1:05.12  
 -- Brown, Antonio               Bethel Colle               DNS  
 -- Burrier, Drew                Sewanee - U                DNS  
 
Event 39  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Capps, Shannon               Vanderbilt U          10:53.05  
  2 Bernard, Aline               Vanderbilt U          11:03.68  
  3 Ouzts, Jessi                 Sewanee - U           11:07.67  
  4 Richards, Raeven             Tennessee St          11:39.35  
  5 Wilkey, Ginger               Tennessee Te          11:46.69  
  6 Barnhart, Nichole            Tennessee Te          13:49.00  
 -- Rainville, Megan             Murray State               DNS  
 -- Schliewe, Brooke             Tennessee Te               DNS  
 -- Garrett, Deidra              Tennessee Te               DNS  
 -- Huss, Amy                    Vanderbilt U               DNS  
 -- Galloway, Miranda            Middle Tenne               SCR  
 
Event 40  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lester, Lyle                 Sewanee - U            9:46.02  
  2 Wisniewski, Andrew           Tennessee Te          10:06.35  
 -- Sang, Benvictor              Middle Tenne               DNS  
 -- Walle, Eric                  Vanderbilt                 DNS  
 -- Gorey, John                  Murray State               DNS  
 -- Banks, Adam                  Vanderbilt                 DNS  
 
Event 41  Women 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tennessee State Univ  ''A''                             46.21  
     1) Boyd, Tierra                    2) Lawson, Jennifer               
     3) Robinson, Rebekah               4) Ward, Dominque                 
  2 Bethel College  ''A''                                   48.87  
     1) Davis, Ashley                   2) Ellis, Karlene                 
     3) Luster, Chasity                 4) White, Manieccia               
  3 Tennessee Tech University  ''A''                        49.46  
     1) Addie, Lauren                   2) Burney, Bethany                
     3) Kendrick, Ashley                4) Moore, Shenika                 
  4 Sewanee - U Of The South  ''A''                         51.84  
     1) Clark, Emily                    2) Hall, Kate                     
     3) Mcfalls, Sarah                  4) Ransler, Anna                  
  5 Tennessee Tech University  ''B''                        52.87  
     1) Bolden, Ashley                  2) Gerold, Joanna                 
     3) Hooks, Rachel                   4) Lane, Amanda                   
 
Event 42  Men 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bethel College  ''A''                                   41.87  
     1) Johnson, Bryan                  2) Merriwether, Mario             
     3) Pearson, Chris                  4) Smith, Adrian                  
  2 Tennessee State  ''A''                                  42.69  
     1) Howell, Chris                   2) Mbenga, Saihou                 
     3) Robinson, Patrick               4) Smith, Mike                    
  3 Sewanee - U Of The South  ''A''                         44.74  
     1) Burrier, Drew                   2)                                
 
Event 43  Men Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morehead, Craig              Western Kent            50.88m  
  2 Thomas, James                Middle Tenne            49.73m  
  3 Parker, Willie               Unattached              43.20m  
  4 Diel, Nick                   Middle Tenne            43.11m  
  5 Sims, William                Middle Tenne            27.30m  
 -- Taylor, Bruce                Sewanee - U                DNS  
 
Event 44  Women 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ward, Dominque               Tennessee St             55.60   1 
  2 Robinson, Rebekah            Tennessee St             57.08   1 
  3 Buckner, Porsche             Tennessee St             57.43   1 
  4 Brown, Kimberly              Unattached               58.96   2 
  5 Jeffers, Felicia             Tennessee St             59.20   1 
  6 Adams, Shawnette             Vanderbilt U             59.56   2 
  7 Floyd, Amani                 Unattached               59.61   2 
  8 Staton, Sharay               Tennessee St           1:01.19   1 
  9 Robertson, Kanetra           Tennessee Te           1:01.67   1 
 10 Williams, Gladys             Bethel Colle           1:02.13   1 
 11 Lane, Amanda                 Tennessee Te           1:03.90   2 
 12 Watson, Leah                 Tennessee Te           1:05.60   1 
 -- Gardiner, Joycelyn           Unattached                 DNS   2 
 
Event 45  Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fisk  ''A''                                           3:19.36  
  2 Tennessee State  ''A''                                3:19.82  
 
Event 46  Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tennessee State Univ  ''A''                           3:38.64  
  2 Tennessee State Univ  ''B''                           3:59.83  
  3 Vanderbilt University  ''A''                          4:00.50  
  4 Tennessee Tech University  ''A''                      4:15.62  
  5 Tennessee Tech University  ''B''                      4:24.93  
 « Back to GoBlueRaiders.com