« Back to GoBlueRaiders.com
Licensed to AllTrax Timing - Contractor License           Hy-Tek''s Meet Manager
                      BOSTON - MOON TRACK & FIELD CLASSIC                      
                     hosted by: Tennessee State University                     
                         Nashville,TN - April 12, 2008                         
                                    Results                                    
 
Event 11  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Thomas, Caitlin              Xavier Univ           11:45.43  
  2 Smothers, Elizabeth          Belmont               11:53.02  
  3 Rife, Jamie                  Bellarmine U          12:14.29  
  4 Baites, Catherine            Tennessee Te          12:32.29  
  5 Carinena, Ana                Western Kent          12:35.65  
  6 Evans, Ashley                Tennessee Te          13:03.40  
 -- Weaver, Lauren               Belmont                    DNF  
 -- Thune, Brittany              Belmont                    DNF  
 
Event 12  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Beuerlein, Luke              Xavier Univ            9:30.49  
  2 Jones, Daniel                Belmont                9:42.23  
  3 Funderburk, Brandon          Southeast Mi           9:43.94  
  4 Matheus, Tony                Xavier Univ           10:04.37  
  5 Fry, Tyler                   Xavier Univ           10:07.00  
  6 Butler, Xaiver               Tennessee St          10:08.54  
  7 Weingardt, Matthew           Xavier Univ           10:15.25  
  8 Lyndon, Bacchus              Alabama A M           10:19.36  
  9 Roberts, John                Sewanee-Univ          10:22.07  
 10 Duncan, Michael              Western Kent          10:23.38  
 11 Knott, Drew                  Bellarmine U          10:26.42  
 12 Young, Matt                  Middle Tenne          10:43.60  
 13 Enicks, William              Tennessee Te          11:12.49  
 
Event 19  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Southeast Missouri State  ''A''                         47.51  
  2 Alabama A M Univ  ''A''                                 48.84  
  3 Tennessee Tech  ''A''                                   51.09  
  4 Bellarmine Univ  ''A''                                  53.12  
  5 Sewanee-Univ Of The South  ''A''                        57.73  
 -- Tennessee State  ''A''                                    DNF  
 
Event 20  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Tennessee State  ''A''                                  42.66  
  2 Alabama A M Univ  ''A''                                 43.80  
  3 Middle Tennessee State Univ  ''A''                      43.97  
  4 Bellarmine Univ  ''A''                                  44.91  
  5 Sewanee-Univ Of The South  ''A''                        46.55  
 
Event 9  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Clark, Becky                 Xavier Univ            4:40.23  
  2 Obrien, Eimear               Western Kent           4:42.74  
  3 Leeper, Natalie              Western Kent           4:54.75  
  4 Geiger, Kristen              Bellarmine U           4:58.11  
  5 Shagena, Meghan              Bellarmine U           4:59.25  
  6 Shoemake, Shannon            Lipscomb Uni           5:07.84  
  7 Hammond, Kaitlyn             Middle Tenne           5:08.47  
  8 Thaler, Ashleigh             Middle Tenne           5:14.11  
  9 Kagaruki, Rahab              Tennessee St           5:18.86  
 10 Palmer, Tiffany              Tennessee Te           5:23.25  
 11 Tippens, Kendra              Sewanee-Univ           5:29.15  
 12 Simmons, Amanda              Tennessee Te           5:36.12  
 13 Mayhew, Allison              Tennessee Te           5:38.30  
 14 Baldwin, Lane                Sewanee-Univ           5:43.83  
 15 Macrae, Chessie              Sewanee-Univ           5:43.84  
 
Event 10  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Novak, Robert                Seton Hall U           3:56.41  
  2 Magut, Collin                Belmont                3:57.68  
  3 Cheruiyot, Hillary           Belmont                3:59.29  
  4 Brigham, John                Belmont                3:59.55  
  5 Buckman, Jacob               Belmont                3:59.85  
  6 Baltimore, Matt              Univ Of Tenn           4:00.87  
  7 Thornsberry, Jason           Bellarmine U           4:00.88  
  8 Hannah, Clay                 Belmont                4:01.27  
  9 Stemmerman, Paul             Southeast Mi           4:01.63  
 10 Corona, Thomas               Seton Hall U           4:02.79  
 11 Hill, Kip                    Belmont                4:03.07  
 12 Stults, Danny                Southeast Mi           4:03.84  
 13 Kiplagat, Bethuel            Western Kent           4:05.65  
 14 Swartz, Caleb                Belmont                4:05.81  
 15 Benavides, Phillip           Middle Tenne           4:07.14  
 16 Kornaszewski, Pawel          Seton Hall U           4:07.90  
 17 Turner, Ian                  Sewanee-Univ           4:08.02  
 18 Stone, Kevin                 Belmont                4:08.78  
 19 Loseman, Chris               Southeast Mi           4:09.98  
 20 Brown, Terrell               Bellarmine U           4:10.74  
 21 Huwe, Kevin                  Univ Of Tenn           4:10.84  
 22 Kirui, Julius                Middle Tenne           4:11.30  
 23 Read, Jarrad                 Tennessee Te           4:11.50  
 24 Hawkins, Andrew              Western Kent           4:15.59  
 25 Thompson, Ben                Tennessee Te           4:16.15  
 26 Smith, Justin                Bellarmine U           4:16.58  
 27 Koko, Anes                   Tennessee St           4:17.50  
 28 Shankles, Andrew             Lipscomb Uni           4:18.91  
 29 Mays, Gary                   Tennessee St           4:19.18  
 30 Wilson, Jordan               Lipscomb Uni           4:19.81  
 31 Wright, Paul                 Lipscomb Uni           4:21.25  
 32 Hoover, Jeff                 Lipscomb Uni           4:21.52  
 33 Taylor, Sam                  Tennessee Te           4:21.64  
 34 Mcglothlin, Ben              Belmont                4:24.47  
 35 Gallogly, Terrance           Seton Hall U           4:27.32  
 36 Wells, Jordan                Western Kent           4:28.31  
 37 White, Ben                   Western Kent           4:29.78  
 38 Woerner, Peter               Tennessee Te           4:34.67  
 39 Doyle, Colin                 Western Kent           4:38.92  
 40 Mcwhirt, Colin               Sewanee-Univ           4:39.36  
 41 Hague, Chris                 Sewanee-Univ           4:43.35  
 42 Dixon, Paul                  Sewanee-Univ           4:58.20  
 
Event 15  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gilliam, Imani               Seton Hall U             14.23   2.4  1 
  2 Pollock, Lizz                Belmont                  14.47   2.4  1 
  3 Ibe, Orie                    Southeast Mi             14.55   2.4  1 
  4 Thomas, Whitney              Southeast Mi             14.79   2.4  1 
  5 Horn, Lanika                 Tennessee St             15.55   2.4  1 
  6 Hammond, Heather             Western Kent             15.56   2.7  2 
  7 Marryshow, Salisha           Tennessee St             15.65   2.4  1 
  8 Delaunay, Jessica            Western Kent             15.79   2.7  2 
  9 Ciera, Jackson               Alabama A M              15.98   2.7  2 
 10 Williams, Gladys             Tennessee St             16.03   2.4  1 
 11 Dominique, Rogers            Alabama A M              16.23   2.4  1 
 12 Ronella, Gollman             Alabama A M              18.85   2.7  2 
 13 Jasmine, South               Alabama A M              22.05   2.7  2 
 
Event 16  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Joseph, Dwayne               Seton Hall U             14.69   3.0  1 
  2 Fraction, Ryan               Tennessee St             14.91   3.0  1 
  3 Kelly, Jared                 Tennessee St             14.98   3.0  1 
  4 Rankin, Freddie              Middle Tenne             15.06   3.0  1 
  5 Fraction, Roy                Tennessee St             15.18   3.0  1 
  6 Parker, Charles              Tennessee St             15.46   3.0  1 
  7 Dmetri, Lewis                Alabama A M              15.82   3.0  1 
  8 Turner, Jeremy               Middle Tenne             15.99   3.4  2 
  9 Hileman, Jeff                Xavier Univ              16.54   3.4  2 
 10 Magness, Dan                 Xavier Univ              16.98   3.4  2 
 11 White, Kyle                  Bellarmine U             19.83   3.4  2 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Holmes, Dominique            Tennessee St             55.50   1 
  2 Stringer, Antranette         Middle Tenne             58.25   1 
  3 Dickerson, Keaira            Seton Hall U             58.43   1 
  4 Exum, Daniell                Tennessee St             59.15   1 
  5 Jeffers, Felicia             Tennessee St             59.79   1 
  6 Conley, Stymill              Southeast Mi           1:00.77   1 
  7 Jackson, Brittany            Tennessee St           1:01.14   2 
  8 Hamm, Jerica                 Southeast Mi           1:01.33   1 
  9 Ayana, Ball                  Alabama A M            1:01.92   3 
 10 Johnson, Kendriqua           Tennessee St           1:02.85   2 
 11 Deans, Danna                 Xavier Univ            1:03.30   2 
 11 Towns, Cecelia               Xavier Univ            1:03.30   3 
 13 Green, Britney               Belmont                1:03.37   2 
 14 Carter, Leayn                Tennessee Te           1:03.46   2 
 15 Keitha, Johnson              Alabama A M            1:03.82   2 
 16 Alyssa, Prioleau             Alabama A M            1:03.83   3 
 17 Connell, Anna                Tennessee Te           1:04.63   3 
 18 Robertson, Kanetra           Tennessee Te           1:04.73   2 
 19 Robinson, Kelleyann          Tennessee St           1:08.48   2 
 20 Matthews, Mary               Sewanee-Univ           1:08.92   3 
 21 Brumby, Breland              Sewanee-Univ           1:15.97   3 
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Poindexter, Chris            Southeast Mi             49.76   1 
  2 Carter, Marvin               Seton Hall U             49.82   1 
  3 Rodsey, Smith                Alabama A M              50.34   1 
  4 McCord, Marcellus            Seton Hall U             50.62   1 
  5 Pettigrew, Myron             Southeast Mi             50.64   1 
  6 Holmes, Franz                Tennessee St             51.16   2 
  7 Ugorji, John                 Sewanee-Univ             51.40   2 
  8 Buyse, Brent                 Belmont                  51.66   2 
  9 Rahzek, Smith                Alabama A M              51.97   1 
 10 Knox, Michael                Lipscomb Uni             52.34   2 
 11 Jason, Dixon                 Alabama A M              53.12   3 
 12 Anthony, Wallce              Alabama A M              53.39   1 
 13 Sanders, Reginal             Unattached               53.52   1 
 14 Mcmurtrey, Prentice          Tennessee St             53.80   3 
 15 Gnotek, Kevin                Bellarmine U             54.01   3 
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Elliott, Precious            Southeast Mi             12.17   3.9  2 
  2 Ronella, Gollman             Alabama A M              12.22   3.5  1 
  3 Hill, Tenesha                Middle Tenne             12.26   3.5  1 
  4 Kahle, Rachel                Southeast Mi             12.32   3.9  2 
  5 Mccaleb, Richesa             Tennessee St             12.34   3.5  1 
  6 Mcminns, Faith               Western Kent             12.46   3.9  2 
  7 Guice, Martinique            Tennessee St             12.52   3.5  1 
  8 Nix, Cree                    Lipscomb Uni             12.62   3.9  2 
  9 Palmer, Erika                Una                      12.64   3.5  1 
 10 Jackson, Brittany            Tennessee St             12.66   4.0  3 
 11 Hardy, Kristen               Seton Hall U             12.82   3.9  2 
 12 Eguzo, Ifeyinwa              Tennessee Te             12.84   4.0  3 
 13 Boyd, Tierra                 Tennessee St             12.89   3.5  1 
 14 Kenneithia, Radcliff         Alabama A M              13.02   3.9  4 
 14 Ayana, Ball                  Alabama A M              13.02   4.0  3 
 16 Rose, Sherene                Fisk Univ                13.03   4.0  3 
 17 Sessoms, Toya                Tennessee St             13.14   3.9  2 
 17 Dennis, Jacarra              Univ Of Tenn             13.14   4.0  3 
 19 Slay, Latoyia                Sewanee-Univ             13.21   4.0  3 
 20 Rose, Shernette              Fisk Univ                13.36   3.9  4 
 21 Catlett, Danielle            Tennessee Te             13.61   4.0  3 
 22 Shaw, Tiffany                Bellarmine U             13.74   3.9  4 
 23 Walz, Rachel                 Bellarmine U             13.79   4.0  3 
 24 Atkins, Jackie               Bellarmine U             14.26   3.9  4 
 25 Whitely, Kristin             Sewanee-Univ             14.40   3.9  4 
 26 Moore, Jenna                 Bellarmine U             14.60   3.9  4 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Scales, Mardy                Una                      10.35   3.6  1 
  2 James, Xavier                Bermuda                  10.54   3.6  1 
  3 Strong, Alan                 Alpha-Elite              10.61   3.6  1 
  4 Johnson, Worlie              Tennessee St             10.98   3.6  1 
  5 Miller, Mikkail              Fisk Univ                11.02   4.2  2 
  6 Rendina, Matt                Seton Hall U             11.09   3.6  1 
  7 Barton, Jermaine             Una                      11.10   3.6  1 
  8 Johnson, Ben                 Southeast Mi             11.20   4.2  2 
  9 Parker, Charles              Tennessee St             11.21   4.2  4 
 10 Barton, Mikhail              Western Kent             11.25   4.2  2 
 10 Peoples, Tylar               Lipscomb Uni             11.25   3.9  3 
 12 Brown, Chalankis             Sewanee-Univ             11.28   3.9  3 
 13 Justin, Jones                Alabama A M              11.37   4.2  2 
 14 Miller, Gaston               Alpha-Elite              11.43   4.2  2 
 15 Shelton, Jesse               Bellarmine U             11.47   4.2  4 
 16 Porter, Jesse                Southeast Mi             11.54   4.2  4 
 17 Chris, Robinson              Alabama A M              11.59   3.6  1 
 18 Lewis, Demmoy                Fisk Univ                11.61   3.9  3 
 19 Matthew, Ramsey              Alabama A M              11.64   4.2  2 
 20 Batts, Deshon                Bellarmine U             11.66   4.2  4 
 21 Murphy, Jacob                Bellarmine U             11.68   3.9  3 
 22 Rowley, Anthony              Seton Hall U             11.78   4.2  2 
 23 Moorer, Mitchell             Sewanee-Univ             12.51   4.2  4 
 24 Miller, Thomas               Unattached               13.17   3.9  3 
 -- Stallworth, Arin             Unattached                 XFS   3.6  1 
 
Event 7  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hubbard, Chavanne            Seton Hall U           2:16.49  
  2 Jeffers, Felicia             Tennessee St           2:17.53  
  3 Clark, Becky                 Xavier Univ            2:18.71  
  4 Coulthard, Keri              Tennessee Te           2:19.10  
  5 Schlarman, Mollie            Belmont                2:19.84  
  6 Abraham, Danielle            Tennessee St           2:21.18  
  7 Hehn, Ali                    Seton Hall U           2:22.77  
  8 Roper, Lauren                Seton Hall U           2:23.17  
  9 Kagaruki, Rahab              Tennessee St           2:23.86  
 10 Moore, Bethany               Xavier Univ            2:24.11  
 11 Love, Kelsey                 Bellarmine U           2:24.16  
 12 Roy, Dom                     Belmont                2:24.31  
 13 Jones, Lavaughn              Seton Hall U           2:26.96  
 14 Stick, Ashley                Xavier Univ            2:28.78  
 15 Griffin, Paige               Lipscomb Uni           2:29.27  
 16 Shagena, Caitlin             Xavier Univ            2:30.28  
 17 Robinson, Kelleyann          Tennessee St           2:31.21  
 18 Phillps, Kate                Xavier Univ            2:31.78  
 19 Henry, Danielle              Southeast Mi           2:31.86  
 20 Groppe, Monika               Univ Of Tenn           2:32.87  
 21 Dixon, Rita                  Bellarmine U           2:34.18  
 22 Floden, Paloma               Lipscomb Uni           2:34.98  
 23 Owens, Kasey                 Southeast Mi           2:35.24  
 24 Thomas, Caitlin              Xavier Univ            2:36.38  
 25 Flaherty, Kelsey             Xavier Univ            2:37.18  
 26 Baites, Catherine            Tennessee Te           2:37.34  
 27 Gintel, Deidra               Belmont                2:39.24  
 28 Aramburu, Camilla            Bellarmine U           2:40.04  
 29 Ciera, Jackson               Alabama A M            2:42.13  
 30 Day, Anna                    Lipscomb Uni           2:43.36  
 31 Simmons, Amanda              Tennessee Te           2:45.20  
 32 Meeker, Suzanne              Tennessee Te           2:49.47  
 33 Harrington, Mitzi            Sewanee-Univ           2:49.96  
 34 Jasmine, South               Alabama A M            2:54.61  
 35 Turner, Khalia               Belmont                2:56.06  
 
Event 8  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wilson, Stephen              Western Kent           1:54.24  
  2 Mckenzie, Justin             Seton Hall U           1:54.65  
  3 Cheruiyot, Hillary           Belmont                1:55.73  
  4 Blue, Joseph                 Bellarmine U           1:55.74  
  5 Womack, Clint                Xavier Univ            1:56.63  
  6 Pittman, Zach                Bellarmine U           1:57.07  
  7 Magut, Collin                Belmont                1:57.09  
  8 Carter, Clint                Lipscomb Uni           1:57.53  
  9 Mays, Gary                   Tennessee St           1:58.56  
 10 Nathan, Ben                  Xavier Univ            1:58.66  
 11 Koko, Anes                   Tennessee St           1:58.79  
 12 Blum, Matthew                Bellarmine U           1:59.40  
 13 Shelton, Sterling            Seton Hall U           1:59.69  
 14 Stults, Danny                Southeast Mi           1:59.70  
 15 Mcnamara, Mark               Southeast Mi           2:00.08  
 16 Brew, Joe                    Sewanee-Univ           2:00.99  
 17 Lewis, Sam                   Xavier Univ            2:01.11  
 18 Myton, Phillip               Tennessee St           2:01.61  
 19 Williams, Jonathan           Lipscomb Uni           2:01.81  
 20 Kinder, Tom                  Southeast Mi           2:02.19  
 21 Taylor, Sam                  Tennessee Te           2:02.71  
 22 Tolbot, Taijuan              Tennessee St           2:02.74  
 23 Kiefer, Joseph               Bellarmine U           2:03.23  
 24 Davis, Rex                   Sewanee-Univ           2:03.31  
 25 Thompson, Ben                Tennessee Te           2:04.00  
 26 Jones, Daniel                Belmont                2:04.62  
 27 Lyndon, Bacchus              Alabama A M            2:04.64  
 28 Loseman, Chris               Southeast Mi           2:05.20  
 29 Archer, Andrew               Xavier Univ            2:07.66  
 30 Clemons, Ronald              Unattached             2:07.71  
 31 Ford, David                  Xavier Univ            2:07.88  
 32 Doyle, Colin                 Western Kent           2:09.26  
 33 Weingardt, Matthew           Xavier Univ            2:09.56  
 34 Mohr, Will                   Sewanee-Univ           2:09.89  
 35 Enicks, William              Tennessee Te           2:11.44  
 36 Fry, Tyler                   Xavier Univ            2:12.58  
 37 Matheus, Tony                Xavier Univ            2:15.06  
 38 Morales, Nathan              Sewanee-Univ           2:31.97  
 39 Mcgee, James                 Sewanee-Univ           3:00.90  
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Holmes, Dominique            Tennessee St             24.35   3.5  1 
  2 Stringer, Antranette         Middle Tenne             24.99   3.5  1 
  3 Ronella, Gollman             Alabama A M              25.24   3.5  1 
  4 Hill, Tenesha                Middle Tenne             25.48   3.5  1 
  5 Mcminns, Faith               Western Kent             25.61   3.5  1 
  6 Kahle, Rachel                Southeast Mi             25.75   3.5  1 
  7 Alexander, Donna             Seton Hall U             25.97   3.4  4 
  8 Ibe, Orie                    Southeast Mi             26.00   3.5  1 
  9 Horn, Lanika                 Tennessee St             26.01   3.5  1 
 10 Rose, Sherene                Fisk Univ                26.25   3.2  3 
 11 Eguzo, Ifeyinwa              Tennessee Te             27.08   3.2  3 
 12 Slay, Latoyia                Sewanee-Univ             27.52   3.2  3 
 13 Anderson, Ashley             Tennessee St             27.72   3.2  3 
 14 Rose, Shernette              Fisk Univ                27.79   3.4  4 
 15 Keitha, Johnson              Alabama A M              28.13   3.2  3 
 16 Coppin, Christa              Belmont                  28.42   3.2  3 
 17 Whitely, Kristin             Sewanee-Univ             31.17   3.4  4 
 -- Palmer, Erika                Una                        XNT  +0.0  2 
 -- Perez, Pia                   Tennessee St                NT  +0.0  2 
 -- Guice, Martinique            Tennessee St                NT  +0.0  2 
 -- Exum, Daniell                Tennessee St                NT  +0.0  2 
 -- Hardy, Kristen               Seton Hall U                NT  +0.0  2 
 -- Lewis, Melina                Southeast Mi                NT  +0.0  2 
 -- Mccaleb, Richesa             Tennessee St                NT  +0.0  2 
 -- Dennis, Jacarra              Univ Of Tenn                NT  +0.0  2 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 James, Xavier                Bermuda                  21.57   3.1  1 
  2 Miller, Mikkail              Fisk Univ                22.24   3.2  3 
  3 Barton, Jermaine             Una                      22.25   3.1  1 
  4 Poindexter, Chris            Southeast Mi             22.29   3.1  1 
  5 Barton, Mikhail              Western Kent             22.45   3.1  1 
  6 Pettigrew, Myron             Southeast Mi             22.53   3.1  1 
  7 Rendina, Matt                Seton Hall U             22.59   3.1  1 
  8 Delaria, Robert              Southeast Mi             22.65   3.1  1 
  9 Holmes, Franz                Tennessee St             22.70   3.3  2 
 10 Rodsey, Smith                Alabama A M              22.81   3.3  2 
 11 Peoples, Tylar               Lipscomb Uni             22.85   3.3  2 
 12 Brown, Chalankis             Sewanee-Univ             22.98   3.3  2 
 13 Johnson, Ben                 Southeast Mi             23.01   3.3  2 
 14 Ulmer, Ryan                  Xavier Univ              23.06   3.3  2 
 14 Register, Stephen            Belmont                  23.06   3.3  2 
 16 Ugorji, John                 Sewanee-Univ             23.31   3.3  2 
 17 Knox, Michael                Lipscomb Uni             23.45   3.2  3 
 18 Parker, Charles              Tennessee St             23.47   3.2  3 
 19 Jason, Dixon                 Alabama A M              23.91   3.2  3 
 20 Moore, Tim                   Sewanee-Univ             24.79   3.2  3 
 21 Cameron, Chris               Bellarmine U             25.16   3.2  3 
 
Event 17  Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marryshow, Salisha           Tennessee St           1:03.52   1 
  2 Dominique, Rogers            Alabama A M            1:03.95   1 
  3 Pruitt-Allen, Elizabeth      Southeast Mi           1:06.06   1 
  4 Gamm, Kacie                  Bellarmine U           1:08.87   1 
  5 Williams, Gladys             Tennessee St           1:10.91   1 
  6 Hooks, Rachel                Tennessee Te           1:11.80   2 
  7 Catlett, Danielle            Tennessee Te           1:12.71   2 
  8 Floyd, Lauren                Lipscomb Uni           1:13.01   2 
  9 Johnson, Kendriqua           Tennessee St           1:18.59   1 
 
Event 18  Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Joseph, Dwayne               Seton Hall U             54.89   1 
  2 Fraction, Ryan               Tennessee St             55.32   1 
  3 Fraction, Roy                Tennessee St             55.72   1 
  4 Johnson, Bryan               Tennessee St             56.28   1 
  5 Dmetri, Lewis                Alabama A M              56.50   2 
  6 Marshall, Iasiah             Tennessee St             57.04   1 
  7 Turner, Jeremy               Middle Tenne             57.93   1 
  8 Magness, Dan                 Xavier Univ            1:00.56   2 
  9 Lindsay, Jarvaun             Western Kent           1:02.43   1 
 10 Nathaniel, Sims              Alabama A M            1:03.50   2 
 11 Kwesi, Toney                 Alabama A M            1:03.53   2 
 12 Hileman, Jeff                Xavier Univ            1:06.99   2 
 -- Rankin, Freddie              Middle Tenne               DNF   1 
 
Event 13  Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Place, Stephanie             Tennessee Te          10:12.58  
  2 Schneider, Christina         Xavier Univ           10:25.35  
  3 Latham, Carolyn              Lipscomb Uni          10:29.97  
  4 Moore, Ashley                Western Kent          10:31.31  
  5 Coulthard, Keri              Tennessee Te          10:39.26  
  6 Namara, Sarah                Western Kent          10:42.07  
  7 Anderson, Caitlin            Lipscomb Uni          10:45.60  
  8 Geiger, Kristen              Bellarmine U          10:52.63  
  9 Saunders, Megan              Belmont               10:53.81  
 10 Alexander, Aubrey            Belmont               11:02.30  
 11 Harres, Stephanie            Southeast Mi          11:07.87  
 12 Bartonjo, Jane               Western Kent          11:10.76  
 13 Mankin, Erin                 Belmont               11:12.40  
 14 Gruber, Joanna               Xavier Univ           11:21.33  
 15 Samuels, Cristin             Bellarmine U          11:28.94  
 16 Alley, Julie                 Lipscomb Uni          11:31.22  
 17 Deane, Amanda                Bellarmine U          11:38.60  
 18 Evans, Ashley                Tennessee Te          11:40.46  
 19 Palmer, Tiffany              Tennessee Te          11:44.74  
 20 Macrae, Chessie              Sewanee-Univ          11:47.44  
 21 Lucas, Courtney              Xavier Univ           11:48.46  
 22 Reiter, Corrie               Bellarmine U          11:49.40  
 23 Tippens, Kendra              Sewanee-Univ          11:50.46  
 24 Dominguez, Katie             Xavier Univ           11:57.38  
 25 Baldwin, Lane                Sewanee-Univ          12:02.99  
 26 Lamaster, Meredith           Xavier Univ           12:21.98  
 
Event 14  Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Milroy, Ben                  Xavier Univ            8:53.87  
  2 Turner, Ian                  Sewanee-Univ           9:01.81  
  3 Corona, Thomas               Seton Hall U           9:05.17  
  4 Kirui, Julius                Middle Tenne           9:05.72  
  5 Kaiser, Drew                 Xavier Univ            9:06.48  
  6 Bowers, Mark                 Western Kent           9:10.45  
  7 Dugan, Brian                 Western Kent           9:11.46  
  8 Masterson, Neal              Bellarmine U           9:13.85  
  9 Wolfe, David                 Lipscomb Uni           9:15.16  
 10 Carlson, Jared               Lipscomb Uni           9:15.20  
 11 Robinson, Greg               Bellarmine U           9:16.53  
 12 Hawkins, Andrew              Western Kent           9:22.82  
 13 Bor, Cosmas                  Western Kent           9:28.30  
 14 Woerner, Peter               Tennessee Te           9:30.16  
 15 Ryan, Joe                    Xavier Univ            9:31.76  
 16 Riley, Matt                  Xavier Univ            9:31.78  
 17 Read, Jarrad                 Tennessee Te           9:33.47  
 18 Wallace, Matthew             Western Kent           9:33.88  
 19 Bowling, Chad                Bellarmine U           9:41.98  
 20 Vandermosten, Guy            Bellarmine U           9:47.52  
 21 White, Ben                   Western Kent           9:53.06  
 22 Mcwhirt, Colin               Sewanee-Univ          10:23.67  
 
Event 21  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tennessee State  ''A''                                3:51.07   1 
  2 Seton Hall Univ  ''A''                                3:53.90   1 
  3 Belmont  ''A''                                        4:01.55   1 
  4 Bellarmine Univ  ''A''                                4:20.06   2 
  5 Tennessee State  ''B''                                4:21.69   1 
  6 Xavier Univ  ''A''                                    4:22.47   2 
  7 Tennessee State  ''C''                                4:55.63   1 
 
Event 22  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Seton Hall Univ  ''A''                                3:18.89  
  2 Western Kentucky Univ  ''B''                          3:27.65  
  3 Bellarmine Univ  ''A''                                3:27.78  
  4 Sewanee-Univ Of The South  ''A''                      3:30.37  
  5 Xavier Univ  ''A''                                    3:31.59  
 
Event 29  Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Martinez, Andrea             San Diego St            48.65m     159-07 
  2 McMillan, Tamara             San Diego St            45.08m     147-11 
  3 Calvert, Kara                Western Kent            40.28m     132-02 
  4 Walter, Bailey               Western Kent            38.25m     125-06 
  5 Danridge, Jordan             Western Kent            36.71m     120-05 
  6 Cook, Jocelyn                Bellarmine U            35.96m     118-00 
  7 Mayhew, Ashley               Tennessee Te            34.00m     111-06 
  8 Brittany, Christian          Alabama A M             33.39m     109-06 
  9 Danhausen, Michelle          San Diego St            32.79m     107-07 
 10 Lester, Candace              Middle Tenne            32.21m     105-08 
 11 Quenicia, Bentley            Alabama A M             31.23m     102-05 
 12 Meade, Leisha                Sewanee-Univ            24.22m      79-05 
 
Event 30  Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mattingly, Elliot            Bellarmine U            46.57m     152-09 
  2 Frye, Joe                    Belmont                 46.20m     151-07 
  3 Croxford, Andy               Southeast Mi            44.78m     146-11 
  4 Campbell, Andrew             Western Kent            42.94m     140-10 
  5 Price, Buddy                 Western Kent            40.56m     133-01 
  6 Travis, Spinks               Alabama A M             36.65m     120-03 
  7 Greenberg, Pierce            Belmont                 35.03m     114-11 
  8 Rafferty, Michael            Bellarmine U            32.33m     106-01 
 -- Howell, Tyler                Belmont                     ND            
 
Event 31  Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Guice, Martinique            Tennessee St             5.68m   3.1  18-07.75 
  2 Sessoms, Toya                Tennessee St             5.53m   3.5  18-01.75 
  3 Delaunay, Jessica            Western Kent             5.47m   3.4  17-11.50 
  4 Johnson, Kendriqua           Tennessee St             5.31m   3.9  17-05.25 
  5 Deans, Danna                 Xavier Univ              5.20m   3.6  17-00.75 
  6 Stringer, Antranette         Middle Tenne             5.15m   3.5  16-10.75 
  7 Hammond, Heather             Western Kent             5.12m   3.2  16-09.75 
  8 Anderson, Ashley             Tennessee St             5.11m   3.6  16-09.25 
  9 Brittney, Sharp              Alabama A M              5.10m   3.5  16-08.75 
 10 Griffiths, Dionne            Seton Hall U             5.02m   3.5  16-05.75 
 11 Ciera, Jackson               Alabama A M              4.85m   2.4  15-11.00 
 12 Connell, Melissa             Bellarmine U             4.75m   3.6  15-07.00 
 13 Wolfe, Alexandra             Bellarmine U             4.72m   2.8  15-06.00 
 14 Whittney, Jackson            Alabama A M              4.67m   2.9  15-04.00 
 15 Atkins, Jackie               Bellarmine U             4.63m   3.9  15-02.25 
 16 Graham, Danielle             Lipscomb Uni             4.58m   3.4  15-00.50 
 17 Jasmine, South               Alabama A M              4.21m   3.1  13-09.75 
 18 Kenneithia, Radcliff         Alabama A M              4.10m   3.1  13-05.50 
 
Event 32  Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Williams, Buford             Tennessee St             7.51m   3.9  24-07.75 
  2 James, Kemar                 Fisk Univ                7.04m   3.8  23-01.25 
  3 Wilson, Stephen              Western Kent             6.99m   3.7  22-11.25 
  4 Benneby, Darryl              Fisk Univ                6.86m   3.5  22-06.25  6.83m-2nd best
  5 Smith, Antoine               Southeast Mi            J6.86m   3.1  22-06.25  6.79m-2nd best
  6 Walton, Xavier               Tennessee St             6.83m   3.4  22-05.00 
  7 Jones, Brandon               Middle Tenne             6.80m   3.4  22-03.75 
  8 Johnson, Lee                 Middle Tenne             6.73m   3.4  22-01.00 
  9 Terry, Tyler                 Southeast Mi             6.53m   2.9  21-05.25 
 10 Sterling, Jewell             Alabama A M              6.49m   3.3  21-03.50 
 11 Leblanc, Derek               Xavier Univ              6.26m   3.3  20-06.50 
 12 Smith, Josh                  Western Kent             6.13m   3.8  20-01.50 
 13 Rankin, Freddie              Middle Tenne             6.12m   3.3  20-01.00 
 14 Magness, Dan                 Xavier Univ              5.95m   3.1  19-06.25 
 15 Moore, Tim                   Sewanee-Univ             5.86m   2.9  19-02.75 
 16 Joseph, Charles              Fisk Univ                5.80m   3.7  19-00.50 
 17 Ugorji, John                 Sewanee-Univ             5.74m   3.5  18-10.00 
 18 Moorer, Mitchell             Sewanee-Univ             4.67m   3.3  15-04.00 
 
Event 35  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Gladys             Tennessee St           5-04.00      1.62m 
  2 Harbstreet, Cara             Southeast Mi           5-02.00      1.57m  XXO + 0 misses
  3 Horn, Lanika                 Tennessee St          J5-02.00      1.57m  XXO + 1 miss
  4 Kenicia, Battle              Alabama A M            5-00.00      1.52m 
  5 Ward, Jessica                Una                   X4-10.00      1.47m  XO + 0 misses
  5 Hammond, Heather             Western Kent           4-10.00      1.47m  XO + 0 misses
  7 Meade, Becky                 Bellarmine U           4-08.00      1.42m  O
  7 Wolfe, Alexandra             Bellarmine U           4-08.00      1.42m  O
  7 Pittman, Kayla               Western Kent           4-08.00      1.42m  O
 10 Kmet, Sarah                  Tennessee Te          J4-08.00      1.42m  XXO
 -- Brady, Ashley                Tennessee Te                NH            
 -- Ciera, Jackson               Alabama A M                 NH            
 -- Delaunay, Jessica            Western Kent                NH            
 -- Meeker, Suzanne              Tennessee Te                NH            
 -- Jasmine, South               Alabama A M                 NH            
 
Event 36  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Wathen, Frank                Bellarmine U           6-02.00      1.87m  jumpoff win at 6-2
  2 Henderson, Jamal             Tennessee St           6-00.00      1.82m  O at 6-0 (miss 6-2)
  3 Doty, Ryan                   Southeast Mi          J6-00.00      1.82m  XO + 0 misses
  3 Elder, Jameson               Belmont               J6-00.00      1.82m  XO + 0 misses
  5 Blue, Joseph                 Bellarmine U          J6-00.00      1.82m  XO + 2 misses
  6 Smith, Josh                  Western Kent           5-10.00      1.77m  XO + 0 misses
  6 Fiedler, Matt                Belmont                5-10.00      1.77m  XO + 0 misses
  8 Shelton, Jesse               Bellarmine U           5-08.00      1.72m  XO
 -- Rowley, Anthony              Seton Hall U                NH            
 
Event 23  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Onwu, Kathy                  Tennessee St            12.78m   41-11.25  12.24m-2nd best
  2 Campbell, Tanesha            Tennessee St           J12.78m   41-11.25  12.17m-2nd best
  3 Egbuka, Brianna              Southeast Mi            12.37m   40-07.00 
  4 Mayhew, Ashley               Tennessee Te            12.26m   40-02.75 
  5 Brewer, Ashley               Southeast Mi            11.96m   39-03.00 
  6 Sesson, Jessica              Tennessee St            11.60m   38-00.75 
  7 McMillan, Tamara             San Diego St           X11.48m   37-08.00 
  8 Holland, Teannah             Unattached             X11.15m   36-07.00 
  9 Elmore, Lauren               Tennessee Te            10.93m   35-10.50 
 10 Martinez, Andrea             San Diego St           X10.81m   35-05.75 
 11 Delaunay, Jessica            Western Kent            10.78m   35-04.50 
 12 Calvert, Kara                Western Kent            10.75m   35-03.25 
 13 Whalen, Courtney             Xavier Univ             10.50m   34-05.50 
 14 Meade, Leisha                Sewanee-Univ            10.27m   33-08.50 
 15 Danridge, Jordan             Western Kent            10.18m   33-04.75 
 16 Johnson, Jane                Sewanee-Univ            10.10m   33-01.75 
 17 Joiner, Hannah               Lipscomb Uni             9.95m   32-07.75 
 18 Brewster, Jessica            Tennessee St             9.86m   32-04.25 
 19 Copeland, Ashley             Tennessee St             9.60m   31-06.00 
 20 Jackson, Ebonie              Tennessee St             9.56m   31-04.50 
 21 Hammond, Heather             Western Kent             9.46m   31-00.50 
 22 Lester, Candace              Middle Tenne             8.54m   28-00.25 
 23 Anderson, Katie              Xavier Univ              8.30m   27-02.75 
 24 South, Jasmine               Unattached               7.68m   25-02.50 
 25 Jackson, Ciera               Unattached               7.38m   24-02.50 
 
Event 24  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Glass, Andy                  Southeast Mi            14.52m   47-07.75 
  2 Uchtman, Josh                Southeast Mi            14.48m   47-06.25 
  3 Campbell, Andrew             Western Kent            14.30m   46-11.00 
  4 Hudson, Antinio              Tennessee St            13.90m   45-07.25 
  5 James, Sanders               Alabama A M             13.83m   45-04.50 
  6 Howell, Tyler                Belmont                 13.47m   44-02.50 
  7 Frye, Joe                    Belmont                 13.15m   43-01.75 
  8 Croxford, Andy               Southeast Mi            13.11m   43-00.25 
  9 Greenberg, Pierce            Belmont                 12.53m   41-01.50 
 10 Mcinnis, Jermarus            Tennessee St            12.38m   40-07.50 
 11 Rafferty, Michael            Bellarmine U            11.32m   37-01.75 
 12 Bowens, Minor                Tennessee St            10.65m   34-11.25 
 13 Kelly, Andre                 Tennessee St             9.73m   31-11.25 
 14 White, Kyle                  Bellarmine U             8.14m   26-08.50 
 15 Charles, Finkley             Alabama A M              6.89m   22-07.25 
 16 Roberts, Chad                Lipscomb Uni             6.32m   20-09.00 
 17 Huelskamp, Ben               Sewanee-Univ             6.07m   19-11.00 
 18 Lucas, Chris                 Lipscomb Uni             5.72m   18-09.25 
 19 Bell, Ryan                   Lipscomb Uni             5.50m   18-00.50 
 
Event 37  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Pacas, Monica                San Diego St            X3.97m   13-00.25 
  2 Shibley, Christin            San Diego St            X3.66m   12-00.00 
  3 Harwood, Audrey              Southeast Mi             3.20m   10-06.00  O + 0 misses
  3 Gailey, Emma                 Bellarmine U             3.20m   10-06.00  O + 0 misses
  5 Matthews, Mary               Sewanee-Univ             2.89m    9-05.75 
  6 Mcnamara, Lauren             Southeast Mi             2.74m    8-11.75 
  7 Forbes, Rachel               Tennessee Te             2.59m    8-06.00 
  8 Atkins, Jackie               Bellarmine U             2.44m    8-00.00 
 -- Shaw, Tiffany                Bellarmine U                NH            
 -- Moore, Jenna                 Bellarmine U                NH            
 
Event 38  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Grass, Brandon               Belmont               14-06.00      4.41m 
  2 Cooney, Tyler                Sewanee-Univ          14-00.00      4.26m 
 -- Cameron, Chris               Bellarmine U                NH            
 
Event 27  Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Martin, Rebecca              Southeast Mi            41.95m     137-07 
  2 Danhausen, Michelle          San Diego St           X37.41m     122-09 
  3 Johnson, Jane                Sewanee-Univ            34.35m     112-08 
  4 Onwu, Kathy                  Tennessee St            32.16m     105-06 
  5 Delaunay, Jessica            Western Kent            31.53m     103-05 
  6 Sesson, Jessica              Tennessee St            28.85m      94-08 
  7 Anderson, Katie              Xavier Univ             28.22m      92-07 
  8 Copeland, Ashley             Tennessee St            27.18m      89-02 
  9 Hammond, Heather             Western Kent            26.12m      85-08 
 10 Cook, Jocelyn                Bellarmine U            25.83m      84-09 
 11 Elmore, Lauren               Tennessee Te            25.49m      83-07 
 12 Whalen, Courtney             Xavier Univ             25.47m      83-07 
 13 Brewer, Ashley               Southeast Mi            25.34m      83-02 
 14 Mayhew, Ashley               Tennessee Te            24.93m      81-09 
 15 Whittney, Jackson            Alabama A M             23.30m      76-05 
 16 Campbell, Tanesha            Tennessee St            22.36m      73-04 
 17 Joiner, Hannah               Lipscomb Uni            22.35m      73-04 
 18 Forbes, Rachel               Tennessee Te            21.84m      71-08 
 19 Holland, Teannah             Unattached             X21.36m      70-01 
 20 Jasmine, South               Alabama A M             21.26m      69-09 
 21 Brewster, Jessica            Tennessee St            19.55m      64-02 
 22 Quenicia, Bentley            Alabama A M             13.17m      43-02 
 
Event 28  Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mattingly, Elliot            Bellarmine U            48.35m     158-07 
  2 Manifold, Brady              Belmont                 46.11m     151-03 
  3 Martin, Richard              Southeast Mi            46.00m     150-11 
  4 James, Sean                  Western Kent            45.15m     148-01 
  5 Travis, Spinks               Alabama A M             43.96m     144-03 
  6 Glass, Andy                  Southeast Mi            42.35m     138-11 
  7 Nathan, Alexander            Alabama A M             41.38m     135-09 
  8 Frye, Joe                    Belmont                 41.26m     135-04 
  9 Little, Keith                Unattached             X40.13m     131-08 
 10 Fiedler, Matt                Belmont                 39.90m     130-11 
 11 Ray, Austin                  Lipscomb Uni            38.92m     127-08 
 12 Mcinnis, Jermarus            Tennessee St            37.67m     123-07 
 13 Matthew, Ramsey              Alabama A M             36.61m     120-01 
 14 Kelly, Andre                 Tennessee St            33.98m     111-06 
 15 Cotton, Tim                  Lipscomb Uni            32.32m     106-00 
 
Event 33  Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Horn, Lanika                 Tennessee St            12.27m   4.0  40-03.25 
  2 Alexander, Donna             Seton Hall U            11.69m   3.7  38-04.25 
  3 Johnson, Kendriqua           Tennessee St            11.51m   3.4  37-09.25 
  4 Williams, Gladys             Tennessee St            11.26m   3.8  36-11.50 
  5 Sessoms, Toya                Tennessee St            11.19m   3.7  36-08.50 
  6 Clark, Funtasia              Southeast Mi            10.94m   3.9  35-10.75 
  7 Connell, Melissa             Bellarmine U            10.45m   3.9  34-03.50 
  8 Wolfe, Alexandra             Bellarmine U            10.37m   NWI  34-00.25 
  9 Graham, Danielle             Lipscomb Uni            10.23m   NWI  33-06.75 
  9 Anderson, Ashley             Tennessee St            10.23m   3.3  33-06.75 
 11 Meade, Becky                 Bellarmine U            10.11m   NWI  33-02.00 
 
Event 34  Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 James, Kemar                 Fisk Univ               15.15m   3.8  49-08.50 
  2 Dew, Asa                     Western Kent            14.84m   3.6  48-08.25 
  3 Williams, Buford             Tennessee St            14.57m   3.8  47-09.75 
  4 Sterling, Jewell             Alabama A M             14.53m   4.0  47-08.00 
  5 Walton, Xavier               Tennessee St            13.85m   4.0  45-05.25 
  6 Terry, Tyler                 Southeast Mi            13.75m   3.3  45-01.50 
  7 Fiedler, Matt                Belmont                 13.46m   3.9  44-02.00 
 
Event 25  Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brewer, Ashley               Southeast Mi            43.68m     143-04 
  2 Martinez, Andrea             San Diego St           X43.27m     141-11 
  3 Danhausen, Michelle          San Diego St           X42.82m     140-06 
  4 Onwu, Kathy                  Tennessee St            39.34m     129-01 
  5 McMillan, Tamara             San Diego St           X38.62m     126-08 
  6 Campbell, Tanesha            Tennessee St            37.47m     122-11 
  7 Mayhew, Ashley               Tennessee Te            36.91m     121-01 
  8 Egbuka, Brianna              Southeast Mi            36.27m     119-00 
  9 Jackson, Ebonie              Tennessee St            35.41m     116-02 
 10 Sesson, Jessica              Tennessee St            35.39m     116-01 
 11 Holland, Teannah             Unattached             X34.67m     113-09 
 12 Walter, Bailey               Western Kent            33.01m     108-04 
 13 Cook, Jocelyn                Bellarmine U            30.95m     101-06 
 14 Elmore, Lauren               Tennessee Te            30.46m      99-11 
 15 Calvert, Kara                Western Kent            30.07m      98-08 
 16 Anderson, Katie              Xavier Univ             29.51m      96-10 
 17 Brittany, Christian          Alabama A M             29.48m      96-09 
 18 Danridge, Jordan             Western Kent            29.35m      96-03 
 19 Whalen, Courtney             Xavier Univ             29.01m      95-02 
 20 Johnson, Jane                Sewanee-Univ            28.18m      92-05 
 21 Copeland, Ashley             Tennessee St            27.17m      89-02 
 22 Meade, Leisha                Sewanee-Univ            26.94m      88-05 
 23 Brewster, Jessica            Tennessee St            26.63m      87-04 
 24 Lester, Candace              Middle Tenne            23.59m      77-05 
 
Event 26  Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mattingly, Elliot            Bellarmine U            46.40m     152-03 
  2 Uchtman, Josh                Southeast Mi            46.37m     152-01 
  3 Campbell, Andrew             Western Kent            42.79m     140-05 
  4 Frye, Joe                    Belmont                 40.07m     131-05 
  5 Martin, Richard              Southeast Mi            39.44m     129-05 
  6 Croxford, Andy               Southeast Mi            38.92m     127-08 
  7 Price, Buddy                 Western Kent            37.93m     124-05 
  8 Rafferty, Michael            Bellarmine U            33.20m     108-11 
 -- Bowens, Minor                Tennessee St                ND            
 -- Glass, Andy                  Southeast Mi                ND            
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Tennessee State            195        2) Southeast Missouri State  109   
    3) Western Kentucky Univ       83        4) Tennessee Tech             58   
    5) Bellarmine Univ             55        6) Seton Hall Univ            47   
    7) Xavier Univ                 45        8) Alabama A M Univ           39   
    9) Middle Tennessee State Uni  35       10) Belmont                    26   
   11) Sewanee-Univ Of The South   18       12) Lipscomb Univ              13   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Tennessee State            111        2) Southeast Missouri State  102.50
    3) Belmont                     90        4) Seton Hall Univ            77   
    5) Bellarmine Univ             71        6) Western Kentucky Univ      68   
    7) Xavier Univ                 45        8) Fisk Univ                  41   
    9) Alabama A M Univ            40       10) Sewanee-Univ Of The South  29   
   11) Middle Tennessee State Uni  22       12) Lipscomb Univ               3.50
   13) Univ Of Tennessee Chattano   3                                           
 « Back to GoBlueRaiders.com